Pingpongowe deja vu… ??? Tenisistki stołowe z dolnobrzeskiej "Zetki" prawie najlepsze na Dolnym Śląsku.

W Brzegu Dolnym odbył się finał dolnośląski Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. Nasza szkoła, w składzie Elżbieta Kwiatkowska (3 TI) i Martyna Draczyńska (1 TEE), stanęła w pingpongowe szranki z najlepszymi dolnośląskimi szkołami ze stref: wałbrzyskiej, legnickiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej. Z każdej strefy awansowały do finału dolnośląskiego po dwie najlepsze drużyny. Jest to najwyższy etap szkolnych rozgrywek na Dolnym Śląsku a z naszej szkoły tego zaszczytu, kilka lat temu, doznali tylko halowi piłkarze nożni.
Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny, Mecze w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Turniej zaczął się od fazy grupowej. Dolnobrzeska „Zetka” została w wyniku losowania przydzielona do grupy B. Nasze reprezentantki łatwo rozprawiły się z rywalkami z Kamiennej Góry i Złotoryi, wygrywając swoje mecze po 3:0. Trochę trudniejszy „orzech do zgryzienia” miały dziewczęta w konfrontacji z reprezentantkami 1 LO z Kłodzka. Jednak doskonała gra, szczególnie Martyny i „swoja” rzetelna gra Eli, sprawiły , że wygrywamy ten mecz - 3:1 i zajmujemy 1 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.
Po fazie grupowej przyszło nam się zmierzyć z drugą drużyną grupy A. Tu poszło nam dużo łatwiej i bez straty seta wygrywamy z zespołem ZST Kłodzko – 3:0. Meldujemy się w finale, gdzie jak przysłowiowe „deja vu” przyszło nam się zmierzyć z zawodniczkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) z Wrocławia.
Podobnie jak miało to miejsce dwa tygodnie temu w finale strefy wrocławskiej, i tym razem ulegamy „sportsmenkom” SMS-a z Wrocławia - 2:3, i tym razem ponownie Ela ogrywa najlepszą zawodniczkę na Dolnym Ślasku, reprezentantkę kraju, i tym razem niestety nie udaje się nam zająć pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku.
Nie mniej jednak wielkie brawa dla naszych dziewcząt za walkę do końca i walkę z bardziej renomowanymi rywalkami z Wrocławia. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że Ela Kwiatkowska była w całym turnieju była jedyną niepokonaną zawodniczką.
Zajmując drugie miejsce w finale dolnośląskim, zakwalifikowaliśmy się do finału ogólnopolskiego. Być może dziewczęta powtórzą, a być może nawet poprawią sukces naszych chłopców (N.Wojtyła, T.Witkowski) sprzed dwóch lat, gdzie dolnobrzeska „Zetka” zajęła 7 miejsce w Polsce. Trzymajmy za nie kciuki.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34