Dzień bez samochodu

Dziś uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym spotkali się rano przed marketem Tesco. Ulicami Brzegu Dolnego przejechali na rowerach pod swoją szkołę. Happening został przeprowadzony z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Bez Samochodu. Uczniowie przejechali po ścieżkach rowerowych wokół osiedla Warzyń, dalej Alejami Jerozolimskimi, ulicą ks. Jana Puka i Kochanowskiego pod Urząd Miejski, a stąd alejami parkowymi pod szkołę. Akcja, podobnie jak ta sprzed roku, zorganizowana została w ramach programu Commenius "W zdrowym ciele zdrowy duch". Podobne happeningi miały też odbyć się w szkołach zaangażowanych w projekt - w Hiszpanii, Turcji i Niemczech. W najbliższą niedzielę szóstka uczniów z dwoma opiekunami z "zetki" leci na tydzień do Hiszpanii. A w październiku do Niemiec. Dzisiejszy rowerowy przejazd zakończył się pod szkołą. Tam wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę po jabłku.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34