Dolnobrzeski Woodstock w ZSZ

W poniedziałek w ZSZ odbył się festyn integracyjny “Dolnobrzeski Woodstock”. Jego celem jest integracja środowiska uczniowskiego z osobami niepełnosprawnymi i niedostosowanymi społecznie oraz propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. “Żyjmy razem, a nie obok siebie” - to hasło bardzo dobrze oddaje atmosferę poniedziałkowej zabawy w ZSZ.  Do Brzegu Dolnego przyjechali podopieczni zaprzyjaźnionych środowiskowych domów samopomocy oraz  stowarzyszeń osób
niepełnosprawnych z Bielawy, Strzelina, Żmigrodu. Współgospodarzem spotkania był Środowiskowy Dom Samopomocy z Brzegu Dolnego.
Od wielu lat społeczność szkolna ZSZ angażuje się w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.  Festyny integracyjne odbywają się co roku. Jest to jedna z większych imprez na terenie powiatu wołowskiego, na której bawią się osoby niepełnosprawne. Młodzież bardzo chętnie angażuje się w organizację festynu. Podczas poniedziałkowego spotkania można było wykonać sobie kolorową fryzurę, zrobić tatuaż, kupić rękodzieło na kiermaszu oraz zjeść pyszną kiełbaskę z grilla. Atrakcją było puszczanie kolorowych balonów czyli kolorowe niebo tolerancji. Każdy ośrodek miał okazję zaprezentować talenty artystyczne swoich domowników, który tańczyli i śpiewali, a także prezentowali wspaniałe przebrania w klimacie Woodstock. Zorganizowano również zawody sportowe i rekreacyjne, a  Cichociemni przygotowali pokaz ratownictwa medycznego.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34