1 czerwca na sportowo

Pierwszy dzień czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym obfitował w wiele atrakcji. Poza świętowaniem Dnia Dziecka uczniowie wzięli udział w obchodach Szkolnego Dnia Sportu, Międzyszkolnej Powiatowej Lidze Szkół (naszym małym Euro 2012) i podsumowaniu działań związanych ze Światowym Dniem bez Papierosa. Uczniowie chętnie angażowali się we wszystkie zajęcia organizowane tego dnia.

Już od ósmej rano zaczęły się przygotowania do przyjęcia drużyn z innych szkół. Przybyli do nas zawodnicy z: Powiatowego Zespołu Szkół w Brzegu Dolnym, Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie, Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie oraz z wołowskiego Zespołu Szkół Zawodowych. Gościem honorowym był również starosta Powiatu Wołowskiego, Pan Marek Gajos. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna ZSZ Brzeg Dolny. Jak powiedział Pan Adam Łyczko „Akcja ta ma zachęcić młodych ludzi do uprawiania piłki nożnej, zwłaszcza gdy cała Polska ogarnięta jest Euro-gorączką. Może któryś z nich będzie kiedyś reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Dziś nie ma przegranych, ponieważ tutaj liczy się dobra zabawa i gra fair play.”

                  Poza piłką nożną uczniowie mieli szansę sprawdzić się w różnych innych konkurencjach zarówno klasowych, jak i indywidualnych. Były to m. in. grupowe przeciąganie liny, streetball, siatkówka, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, rzuty do tarczy i wiele innych. W imprezie zorganizowanej przez pana Marka Chrabąszcza przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz klasy I LO, aktywny udział brali zarówno uczniowie „Zetki”, jak i goście przyjezdni. Wszystkim przyświecała dewiza „W zdrowym ciele zdrowy duch”, która jest hasłem międzynarodowego projektu Comenius, w którym bierze udział nasza szkoła. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego, że Dzień Dziecka został zorganizowany na sportowo i bardzo aktywnie angażowali się w różne konkurencje. Pani Halina Wojciechowska, która czuwała nad przebiegiem imprezy powiedziała, że jest bardzo zadowolona z postawy uczniów, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i ma nadzieję, że „w kolejnych latach będzie tak samo, albo jeszcze lepiej”. Po konkurencjach sportowych każdy uczeń dostał jabłko i talon na grillowaną kiełbaskę.

 

Pierwszy  czerwca był również dniem, w którym w Zespole Szkół Zawodowych  podsumowano tygodniową akcję zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia bez Papierosa, który obchodzony jest 31 maja. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych mechanizmom uzależnień, podczas których wykonywali plakaty (nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i niemieckim) oraz makiety papierosów, na których widniały hasła promujące zdrowy styl życia. Na lekcjach biologii obejrzeli film „Nikotyna- legalny narkotyk”. Celem tych zajęć było szerzenie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z palenia papierosów, zniechęcenie do wyrobów nikotynowych, przekazanie wiedzy na temat uzależnień, a także pokazanie innych form zaimponowania rówieśnikom np. sport, joga. W zajęciach wzięły udział klasy pierwsze zawodowe, pierwsze i drugie liceum ogólnokształcącego oraz klasy pierwsze i drugie technikum. Pani pedagog, Anna Perekietka, która nadzorowała przebieg akcji podkreśla szczególne zaangażowanie uczniów klas pierwszych zawodowych, którzy stworzyli hasło nawiązujące zarówno do Dnia bez Papierosa, jak i Dnia Sportu brzmiące: „Wyrzuć faję, kopnij naję”. Mamy nadzieję, że podobne akcje wejdą na stałe do kalendarza imprez szkolnych!

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34