Wizyta robocza nauczycieli

W piątek w Zespole Szkół Zawodowych zakończyła się trzydniowa wizyta koordynatorów projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch" ze szkół w Niemczech, Turcji i Hiszpanii. Nauczyciele "zetki" opracowali projekt, którego celem jest nie tylko współpraca z partnerami z innych krajów, ale przede wszystkim propagowanie wśród młodzieży, żyjącej w wirtualnym świecie gier komputerowych i fastfoodów, zdrowego stylu życia. Wizyta, która zbiegła się z Dniem Nauczyciela dotyczyła przedyskutowania najważniejszych elementów dwuletniej współpracy. 
Było to pierwsze spotkanie w tym gronie. Każdy z liderów projektu prezentował swoją szkołę i jej możliwości.
W ciągu dwóch lat odbędzie się kilkanaście wizyt i wymian nauczycieli i uczniów. Hiszpanie, Turcy, Niemcy będą gościć w Polsce i w Brzegu Dolnym, a uczniowie i nauczyciele ZSZ pojadą na wymiany do szkół partnerskich. Najbliższa wizyta już wiosną w Turcji. Projekt "Comenius" skończy się za dwa lata, ale nie oznacza to końca współpracy wszystkich partnerów. Wszyscy partnerzy zrealizowali już pierwszy element programu - rowerowy heppenig z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Przed nimi kolejne zadanie - rozpoczęcie przygotowań do wykonania kalendarza na rok 2013. Dzięki spotkaniu koordynatorów w Brzegu Dolnym uszczegółowiono elementy projektu.
Koordynatorzy wyjeżdżają z Brzegu Dolnego pozytywnie nastawieni i zadowoleni z efektów spotkania.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34