Inni a tacy sami

„Inni, a tacy sami…” - pod tym hasłem, stworzonym przez Karolinę Smolińską z klasy II b wz,  8 maja w ZSZ w Brzegu Dolnym, w ramach projektu Erasmus+, miała miejsce akcja promująca zachowania tolerancyjne, propagująca prawa człowieka oraz negująca przejawy jakiejkolwiek dyskryminacji.

Na wstępie uczennica klasy II LO Natalia Kuziemka w krótkiej prelekcji przedstawiła najważniejsze ustawy i instytucje zajmujące się prawami człowieka, a następnie jej kolega z klasy-  Alexander Kutyła zaprezentował filmik w bardzo przystępny sposób tłumaczący pojęcie „gender” ( często demonizowane i błędnie rozumiane jako propagowanie postaw kontrowersyjnych). Ponadto w filmie  humorystycznie pokazał stereotypy dotyczące obu płci oraz zachęcał do przełamywania utartych wzorców zachowań. 

Na zakończenie uczniowie każdej z klas mieli za zadanie przygotować plakaty oraz wymyślić slogany propagujące postawę zrozumienia wobec inności. 

Ta krótka lekcja z tolerancji okazała się ważnym i potrzebnym przedsięwzięciem, a uczniowie chętnie wzięli w niej udział, z zapałem wspólnie wymyślali hasła promujące szacunek do innych ludzi, gwarantowany przez Powszechną Deklarację Praw Człowieka i Obywatela, a także inne akty prawne. Okazuje się, że to temat, na który wciąż trzeba i warto rozmawiać. Mamy nadzieję, że tego typu akcje sprawią, że uczniowie „Zetki” będą jeszcze bliżej siebie, ale i Europy,  i świata.

 

Anna Jagieła

nauczyciel języka polskiego, lider akcji

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34