Akcja profilaktyczna „Mam Haka na Raka”:

Program  „Mam Haka na Raka”  jest ogólnopolską inicjatywą skierowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.  Jego celem jest  zaangażowanie młodych ludzi w profilaktyką nowotworową.

 „Mam Haka na Raka” w naturalny sposób wykorzystuje potencjał młodzieży - ich energię, niekonwencjonalny sposób myślenia oraz siłę perswazji - do promocji oraz ochrony zdrowia.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym programie, podejmując się profilaktyki nowotworu szpiku kostnego – białaczki. W ramach zadań realizowanych w programie uczniowie  klasy I LO  przygotowali ulotki informacyjne, plakaty i prezentacje multimedialne poświecone profilaktyce nowotworu szpiku kostnego.

W środę 11 lutego klasy I LO i II T wzięły udział w przygotowanej przez uczennice klasy I LO – Patrycję Mruczek, Adrianę  Korzeniowską, Martę Sylwestrzak, Alicję Wasilewską, prelekcję na temat „Rak Szpiku kostnego – Białaczka. Profilaktyka”. Celem wykładu było przekazanie informacji o tym nowotworze, objawach, sposobie leczenia i profilaktyce, a także o możliwości pomocy jaką możemy zaoferować osobom chorym. Po prelekcji uczniowie wysłuchali historii naszej absolwentki Justyny Kucharzów, która opowiedziała o swojej walce z chorobą nowotworową, o leczeniu i wsparciu jakie otrzymała od swoich bliskich, znajomych i społeczności szkolnej. Wystąpienie Justyny zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Ze swoją misją przekazywania informacji o białaczce i zachęcania do przeprowadzenia badań profilaktycznych uczennice z klasy ILO – Aleksandra Gierczyk, Judyta Kowalska, Patrycja Kowalczyk, Aleksandra Krawczyk, Marta Kowal, Anastazja Sykała,  udały się do Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła. Została tam przeprowadzona lekcja otwarta dla dwóch klas gimnazjalnych, podsumowana mini – quizem, sprawdzającym wiedzę słuchaczy.

 

Izabela Chimowicz

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34