„Nauczyciel bliżej Europy”- po pierwsze, Malta!

„Podróże są najlepszym bodźcem twórczości”, w myśl tej zasady nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym: Lidia Lewandowska i Alicja Grochowska, wyruszyły 16 sierpnia, w ramach programu Erasmus +,na Maltę, na tygodniowy kurs językowy i komputerowy. 

Celem projektu pt. „Nauczyciel bliżej Europy”, który został zatwierdzony już w czerwcu, a umożliwia wyjazdy zagraniczne dla naszych  nauczycieli, zarówno w tym roku, jak i w przyszłym, jest m.in. podniesienie kompetencji językowych jego uczestników, nabycie nowych umiejętności z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii IT, zdobycie nowych doświadczeń  interpersonalnych, nawiązania kontaktów, które w przyszłości pozwolą na współpracą międzynarodową.

Wyjazd na Maltę, dla nauczycielek z naszej szkoły, był właśnie okazją, aby pogłębićznajomość języka angielskiego, wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z całej Europy, poznawać zwyczaje, kulturę i historię, tego małego, ale jakże pięknego państwa.

Okoliczności przyrody zachęcały do kontemplacji, zwiedzania, chłonięcia kultury śródziemnomorskiej. Najistotniejsze jednak były zajęcie w szkole językowej ETI w St. Julian’s, podczas których  nauczyciele z całej Europy stali się na pewien czas uczniami, p. Lidia Lewandowska poszerzała wiedzę komputerową, a p. Alicja Grochowska podnosiła kompetencje językowe z języka angielskiego.Gościnność maltańczyków oraz sympatia innych studentów (Włochów, Hiszpanów, Węgrów, Niemców, Belgów, Bułgarów, Austriaków, a także Polaków) sprawiła, że nauka stała sięsamą przyjemnością, a wspomnienia pozostaną w pamięci na długo.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34