Siatkarze dolnobrzeskiej Zetki nadal nie pokonani...

21 stycznia b.r. w Środzie Śląskiej odbył się półfinał strefy wrocławskiej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach startowali: zwycięzca eliminacji powiatowych z powiatu średzkiego, wicemistrz mistrzostw Wrocławia i mistrz powiatu wołowskiego, czyli reprezentanci dolnobrzeskiej Zetki.
Na dwóch równoległych boiskach toczyły się jednocześnie mecze dziewcząt i chłopców.
W pierwszym meczu nasze dziewczęta dosyć gładko rozprawiły się z reprezentantkami PZSZ 1 Środa Śląska, wygrywając mecz gładko 2:0 zaś chłopcy tym samym stosunkiem, choć wkładając więcej siły w końcowy sukces, pokonali zawodników z PZSZ nr 2 Środa Śląska.
W kolejnym meczu nasze dziewczęta miały bardzo trudny orzech do zgryzienia, gdyż po drugiej stronie siatki stanęły dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) "Junior" z Wrocławia, które na co dzień trenują w klubie siatkówkę...
Niestety mniejsze umiejętności techniczne naszych "amatorek" naprzeciwko "zawodowcom" szybko dały znać o różnicy klas obu zespołów... Nasze dziewczęta, choć dzielnie się starały, musiały uznać wyższość rywalek, ulegając im 0:2 w setach.
Jednak drugie miejsce naszych dziewcząt można bez wątpienia uznać za sukces...
Dziewczęta wystąpiły w składzie:D.Harwas, O.Jadach, G.Kaczmarek, W.Komorowska, W.Kwapisz, K.Leśniak, J. Rusiecka, A.Zajączkowska, A.Poniszewska.

W dużo lepszych nastrojach zakończyli zawody nasi chłopcy, którzy w kolejnym meczu zmierzyli się z reprezentantami XII LO z Wrocławia. Pierwszy set pada łatwym łupem naszych siatkarzy - 25:18, drugi niestety dla Wrocławian - 20:25. Tie-break zaczynamy fatalnie - 0:3. Szybki czas i po kilku udanych zagraniach wracamy do gry. Na przerwie prowadzimy już 8:7. Dalej walka punkt za punkt. Końcówka 14:11 dla nas. Jesteśmy coraz bliżej zwycięstwa. Niestety rywale nie odpuszczają . Dwa punkty stracone i tylko "oczko" przewagi... Zagrywka rywali, odbieramy dobrze serwis ale nasze zbicie niestety zostało obronione.. Piłka po stronie rywali kierowana jest do ich najlepszego zbijającego, który już wcześniej popsuł nam dużo krwi. ... Piłka w górze i wówczas "dłuuuuuuuuuugie" ręce Dominika Cabana "czapują" rywala .- 15:13 koniec meczu i olbrzymia radość naszych zawodników.
Dolnobrzeską "Zetkę" skutecznie reprezentowali: D.Caban, M.Golonka, K.Kasprzak, G.Koper, M.Kowalski, J.Pietroń, K.Rabiega, Sz.Sendyka, D.Wróbel, P.Golonka,,Sz.Goles.

W piątek 25.01.2019 jedziemy na finał strefy wrocławskiej. Trzymajcie za nas kciuki....

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34