Brązowi siatkarze

We Wrocławiu został rozegrany finał strefy wrocławskiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Przypomnę, że po wygraniu półfinału Licealiady w Środzie Śląskiej, nasi chłopcy uzyskali prawo gry w ścisłym finale. Do Wrocławia przyjechali mistrzowie miedzypowiatowi: CKZU Oława, Zespól Szkół z Milicza, mistrz Wrocławia - ZS nr 18 i Zespół Szkół Zawodowych z Brzegu Dolnego.
Tuż przed turniejem zostały rozlosowane pary. Zwycięzcy mieli prawo grać o 1 miejsce, przegrani o brązowy medal.

W pierwszym meczu los nas skojarzył z Zespołem Szkół z Milicza. Przed meczem raczej nie zakładaliśmy, że możemy powalczyć, gdyż w Miliczu są klubowe sekcje siatkówki . Ale sport rządzi się swoimi prawami... Pierwsze kilka punktów pokazało, że nie jest taki diabeł straszny... A nasi chłopcy dotrzymują kroku zawodowcom z Milicza.

Niestety przegrywamy ten mecz 0:2 ale pozostawiamy po sobie bardzo dobre wrażenie, przegrywając minimalnie w poszczególnych 23:25 i 24:26.
W drugim meczu Oława wygrywa z faworyzowanym Wrocławiem - 2:1 i to właśnie z przedturniejowymi faworytami zawodów przyszło nam grać o 3 miejsce...
Pierwszy set dla nas 25:21. Gramy dobrze a przede wszystkich skutecznie w ataku. Potężne "bomby" Dominika Cabana i Krystiana Rabiegi dają nam punkty. Drugi set ucieka nam od samego początku... 4-5 punktów przewagi rywali mozolnie odrabiany...21:24. Zdobywamy 22 i 23 punkt... W kolejnej akcji potężne zbicie jednego z rywali trafia wprost na wyprostowane ręce Damiana Wróbla, piłka odbija się od jego rąk i wysoko szybuje ponad siatką na stronę rywali... Niestety ląduje kilka centymetrów za linią końcową.
Musimy grać 3 seta... Zaczynamy źle - od stanu 1:3. Bierzemy czas, kilka słów otuchy i wracamy z nowymi chęciami do gry... Kilka dobrych akcji i przy zmianie stron to my prowadzimy 8:7. Kolejne punkty i nasze prowadzenie się zwiększa. 12:8. Zwycięstwo już widać.. Niestety chwilą rozluźnienia w naszym zespole i robi się 12:11. Kolejny czas i wreszcie mamy 13 a potem 14 punkt. Ostatecznie wygrywamy 15:12 i to my cieszymy się z 3 miejsca na zawodach.
Dolnobrzeską Zetkę godnie reprezentowali: D.Caban, K.Rabiega, Sz.Sendyka, M.Kowalski, D.Wróbel, K.Kasprzak, J.Pietroń, Sz.Goles, G.Koper i M.Golonka.
Dziękujemy też licznym naszym kibicom (Oliwia, Dominika, Sara, Kamil, Eryk, Krzysiek Marcin), którzy dzielnie zagrzewali nasz zespół do walki

zobacz dekorację

zobacz ostatnie piłki meczu o 3 miejsce

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34