Halowi piłkarze nożni idą w ślady zwycięzców sprzed roku....

W dolnobrzeskiej hali Rokita w dniu dzisiejszym rozegrano półfinał strefy wrocławskiej w halowej piłce nożnej chłopców. Jak przystało na ubiegłorocznych mistrzów Dolnego Śląska, również i w tym roku nasi halowi piłkarze nożni odgrywają czołowe role.
Do Brzegu Dolnego na półfinał strefy wrocławskiej miały przyjechać drużyny z ZSP Twardogóra oraz LO nr 3 z Wrocławia. Niestety na zawody stawiła się tylko reprezentacja chłopców z Wrocławia i to właśnie z nimi przyszło nam się zmierzyć o awans do finału strefy wrocławskiej, gdzie czeka już mistrz Wrocławia i mistrzowie dwóch innych półfinałów
 
Mecz rozpoczął się od przysłowiowych piłkarskich szachów. Obie drużyny zamurowały dostęp do swojej bramki i żadna z drużyn przez dziesięć minut nie stworzyła nawet najmniejszej okazji do zdobycia bramki.
Dopiero w 12 minucie szybki kontratak naszego zespołu został zatrzymany faulem rywali. W odległości ok. 10 metrów od bramki rywali piłkę ustawił sobie Krystian Rabiega. Na przeciwko niego trzyosobowy mur zasłania dostęp do bramki. Silny strzał obok muru i jest.... 1:0 dla naszego zespołu. Jednak olbrzymią rolę w zdobyciu tego gola trzeba przypisać Marcinowi Cyganowi, który w fazie przygotowawczej rzutu wolnego, bardzo "uprzykrzał życie" bramkarzowi, wciąż przebiegając tuż przed oczyma bramkarza rywali.
Pierwsza połowa kończy się naszym zwycięstwem - 1:0 ale już teraz wiemy, że będzie to ciężki mecz do samego końca... Również druga połowa zaczyna się ponownie od szachów, choć my wiemy, że czas płynie na naszą korzyć.
Niestety w 22 minucie meczu niefortunna zmiana lotna w naszym zespole sprawia, że jeden z rywali jest niepilnowany i bez większych problemów trafia do bramki naszego zespołu...
Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć żadnej dogodnej sytuacji i w regulaminowym czasie mecz kończy się remisem 1:1. Zgodnie z regulaminem o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Po trzy rzuty karne w każdym zespole. Jako pierwsi podchodzą do linii 7 metrów rywale. .. Trafiają... W naszej drużynie jako pierwszy podejmuje się próby wyrównania Krystian Rabiega. Silny, mocny strzał w środek bramki daje nam remis. Kolejna tura rzutów karnych i fenomenalna, wręcz odruchowa obrona łokciem naszego bramkarza - Damiana Wróbla sprawia, że to właśnie my jesteśmy w tej lepszej sytuacji. Do kolejnej serii rzutów karnych z naszej strony staję Michał Racki. Silny strzał w lewy róg bramkarz i to my prowadzimy 2:1 w rzutach karnych. Kolejny, trzeci rzut karny rywali i niestety mamy remis - 2:2. Na linii 7 metrów staje Mateusz Kowalski, olbrzymia odpowiedzialność za wynik i wszystko w nogach Mateusza. Doskonała precyzja i ponownie silny strzał w lewy róg i to nasza drużyna cieszy się ze zwycięstwa w całym meczu.
Gratulacje dla całego zespołu i życzymy podobnego sukcesu jak rok temu...
Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kowalski, MIchał Racki, Marcin Cygan, Krystian Rabiega , Damian Wróbel, Kamil Zaguła, Patryk Górniak, Maciej Wapiński, Dawid Kresa, Krystian Kubacki, Jakub Lewański,

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34