Wykład o polskich patentach w XIX wieku

W środę 20 marca gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym przedstawicieli Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, którzy przeprowadzili interesujące wykłady z dziedziny historii, geografii i techniki.  Jeden z wykładów dotyczył dziewiętnastowiecznej Wielkiej Emigracji i rozwoju techniki z tego okresu. Profesor Stanisław Januszewski opowiedział uczniom klasy 3 „b” LO o polskich patentach z dziedziny transportu, sukiennictwa, przetwórstwa spożywczego, które były bardzo popularne w Europie w okresie Pozytywizmu.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34