Uczniowie ZSZ w Brzegu Dolnym na praktykach zawodowych we Włoszech!

Realizacja projektów unijnych to jeden z mocniejszych atutów naszej szkoły, szczególnie ważny w procesie kształcenia i wychowania uczniów. W tym roku szkolnym realizujemy  projekt w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu młodzież naszej szkoły kształci  umiejętności zawodowe w krajach unijnych. Do Ravenny polecieli uczniowie Technikum w zawodzie technik informatyk. Młodzież tysiące kilometrów od rodzinnego domu zdobywa bagaż doświadczeń nie tylko zawodowych ale i życiowych. Bagaż pełen nowych umiejętności w swojej branży oraz doświadczenie językowe i kulturowe. Przed nimi  również wycieczki do najpiękniejszych miast włoskich.

Mailowe relacje uczestników praktyk:

Swoje praktyki Rawennie - tu mieszkamy, pracujemy ...i trochę wypoczywamy.   Ravenna jest piękna.... z  licznymi zabytkami, muzeami, galerią malarstwa. Wśród jej starożytnych murów znajdują się najbogatsze zbiory mozaiki datowane na V i VI w. Ten wspaniały okres w dziejach pozostawił w Rawennie wiele zabytków. Osiem z budynków znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO: Basilica di San Vitale, Basilica di S.Apollinare Nuovo, Mausoleo di Teodorico, Mausoleo di Galla Placidia, Battistero Neoniano, Battistero degli Ariani, Cappella Arcivescovile, Basilica di S.Apollinare in Classe.

Miasto jest bezpieczne i przyjemne.  Codziennie możemy cieszyć się jego pięknem 

Bolonia-  kolejna wycieczka na  trasie naszej podróży do Włoch.  Przepiękna i tłusta bo tak o niej mówią Włosi, bo Bolonia to stolica włoskiej kuchni! W samym centrum miasta, właściwie przy głównym placu i głównych pałacach znajdują się ciasne uliczki, a na uliczkach sklepiki i stoiska. Sery, mięsiwa, szynki, ravioli i inne tagiatelle..... i tu także jedliśmy przepyszną pizzę! Z żalem kończymy nasz pobyt we Włoszech. Za kilka dni wracamy do Polski....Ale najważniejsze to to, że wszyscy włoscy pracodawcy bardzo wysoko ocenili kompetencje branżowe naszych informatyków!

Link do relacji facebook'owej "ekipy włoskiej"

Link do zdjęć z praktyk "ekipy włoskiej"

IMG 20190514 WA0001

 

 

 

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34