Uczniowie Zetki pamiętają o swoich nauczycielach

We wtorek 29 października uczniowie klasy 1 A wraz z wychowaczynią p. Alicją Grochowską i nauczycielką religii p. Ewą Sikorą-Schick udali się w nostalgiczny spacer na groby nauczycieli i absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych. Celem wyjścia była refleksja o życiu i przemijaniu, a także upamiętnie zmarłych. Na cmentarzu licealiści zatrzymali się również przy grobie bohatera walk kampanii wrześniowej Tadeusza Matyki. Poznali biografie żołnierza 4 Szwadronu Pułku Ułanów Kawalerii, który walczył pod Zofianką i Krzemieniem. Tadeusz Matyka przemierzył Węgry, Francję i trafił do Wielkiej Brytanii. Dołączył do dywizjonu gen. Maczka. Zmierzył się z wrogiem w bitwie pod Falaise, brał udział w wyzwoleniu Grenady i Bredy.

Zbliżamy się do Święta Wszystkich Świętych, warto zatem zwolnić, przystanąć nad grobem bliskich, znajomych, bohaterów i objąć ich pamięcią bowiem ,,człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim".

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34