Rowerowo…po powiecie

IMG 1653W poniedziałkowe popołudnie, 14 października grupą przyjaciół (w składzie: Martyna Mikos, Dobrosława Madej, Oliwia Kędzierska, Jakub Szczepny oraz Natan Szewczyk) wybraliśmy się na wycieczkę rowerową po powiecie wołowskim. Przygotowaliśmy się na naszą eskapadę i szczegółowo rozpisaliśmy wszystkie miejscowości, zabytki oraz ciekawe miejsca do zwiedzenia i sfotografowania już tydzień wcześniej. Cała wycieczka wraz z postojami trwała około 6 godzin, a długość trasy wynosiła 60 km. Przejechaliśmy przez 17 miejscowości (Wołów, Stary Wołów, Golina, Bożeń, Wróblewo, Pełczyn, Warzęgowo, Pierusza, Nieszkowice, Trzcinica Wołowska, Głębowice, Brzózka, Rudawa, Smogorzów Wielki, Smogorzówek, Domanice, Kretowice). Zobaczyliśmy wiele interesujących, nawet kilkusetletnich zabytków, które zachwyciły nas swoją historią oraz wyglądem. Trasa była bardzo urozmaicona przyrodniczo i turystycznie. Okoliczne wioski, o których być może niektórzy ludzie nigdy nawet nie słyszeli, kryją wiele niesamowitych, dawno zapomnianych miejsc, niewątpliwie wartych zobaczenia.

Kilka dni później spotkaliśmy się znów w naszym rowerowo - podróżniczym składzie, aby przygotować prezentacje, w której opisaliśmy całą wycieczkę - wszystkie miejsca, które zwiedziliśmy i dołączyliśmy zdjęcia, które robiliśmy przez całą drogę. Narysowaliśmy także mapę, która przedstawiała przebieg naszej trasy.

28 października odbywał się w DOKu konkurs krajoznawczy „PeTeTeKowisko”, które organizował dolnobrzeski PTTK. Postanowiliśmy tam zaprezentować efekty swojej pracy. Konkurowaliśmy z pięcioma szkołami. Każda z nich miała inne, bardzo ciekawe pomysły na trasy rowerowe. Po przedstawieniu naszej prezentacji, komisja ogłosiła, że nasza szkoła – Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym oraz przedstawiciele Ossolińczyka zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Było nam niezmiernie miło, że nasza praca została doceniona. Dzięki temu konkursowi poznaliśmy wiele interesujących miejscw naszym powiecie orazspędziliśmy wspólnie czas na świeżym powietrzu.

Uczniowie IA LO

IMG 0964

 

IMG 1198

IMG 1098

IMG 1082

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34