Uwaga informatycy - konkurs dla Was

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Potyczki Młodych Adminów sprawdzającego praktyczną wiedzę o administrowaniu systemami linuksowymi. W tym roku dzięki nowemu partnerowi technicznemu konkurs będzie przeprowadzany w chmurze Azure.

W pierwszym etapie on-line wprowadzamy nowe zagadnienia – bezpieczeństwo usług sieciowych.

Do etapu finałowego włączamy zagadnienia z obszaru zarządzania kontenerami na bazie platformy SUSE CaaSP , podstawy zarządzanie zasobami chmury Azure oraz zarządzanie projektami (więcej informacji w zakładce Zakres materiału).

 

Terminarz VII edycji

Etap I – wewnątrzszkolny

Etapy przeprowadzane w szkołach mają na celu wyłonienie drużyn do etapu ogólnopolskiego.

Do etapu ogólnopolskiego przechodzą maksymalnie trzy drużyny z jednej szkoły.

Termin zgłaszania drużyn – do 17 kwietnia 2020 r.

Zgłoszenie zespołów następuje poprzez wypełnienie poniższego formularza:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=BTnzL-h5_kGxNuXPSTHur5TZ3k2r4OxCsO-zYVP2iDBUN1JYQjlTU05XNVJGSVAxVFlQNjJPTVJLSy4u

Każdy zespół zgłaszany jest osobno.

Etap II – ogólnopolski

22 kwietnia 2020 r.

Ulepszyliśmy system przeprowadzania konkursu i obecnie wszystkie drużyny mogą równocześnie podchodzić do wykonywania zadań konkursowych. Zadania konkursowe wykonywane są lokalnie na maszynach wirtualnych. Zespoły pobierają oprogramowanie, lokalnie wykonują zadania, a następnie system nadzorujący konkurs sprawdza poprawność ich wykonania, zamyka maszyny odinstalowując aplikacje i wysyła wyniki wraz ze wszystkimi plikami konfiguracyjnymi.

Etap III – finałowy

23 maja 2020 r. - etap stacjonarny w ZSLiT nr 1 Warszawa

Tym razem etap finałowy rozpocznie się 10 dni wcześniej od wykonania profesjonalnego projektu. Organizator będzie pełnił rolę klienta i podawał wymagania.  Oceniana będzie funkcjonalność projektu, koszty zastosowanych rozwiązań itd.

Konkurencja finałowa etap stacjonarny odbywa się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 mieszczącym się przy ul. Wiśniowej 56 w Warszawie.

On-Line Education

jako organizator zaprasza do Akademii Linuksowej prowadzonej dla szkół i uczelni. Informacje na temat Akademii na stronie oedu.pl. Dodatkowo, jeżeli Państwo zgłaszają zespoły do etapu II, zgłoszeni uczniowie otrzymają darmowy okresowy dostęp do platformy e-learningowej z kursami "SLE201" oraz "Usługi sieciowe na bazie serwerów linuksowych". Zakres ujęty w tych materiałach  pokrywa się z zakresem materiału obowiązującym na II etapie konkursu.  

!!!!! Dodatkowo nauczyciele zgłaszający uczniów do II etapu uzyskają czasowy dostęp do platformy e-learningowej zarówno do materiałów jak i do systemów egzaminacyjnych oraz edytora zadań za pomocą którego tworzone są zadania egzaminacyjne.

Odnośnie dostępu do platformy proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SUSE Polska

oferuje również dostęp do programu akademickiego.  Program akademicki SUSE (www.suse.com/academic) współpracuje ze studentami w celu rozwijania umiejętności w zakresie systemów Linux, przetwarzania w chmurze, przechowywania i technologii Open Source.

Program akademicki SUSE zapewnia studentom bezpłatne korzyści, z których kilka obejmuje:

· Szkolenie na żądanie: instrukcje wideo prowadzone przez certyfikowanych ekspertów branżowych

· Wirtualne laboratoria

· Program nauczania

· Dostęp do certyfikacji

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34