Zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

Szanowni Państwo Rodzice i Uczniowie

Od 12 marca do 25 marca zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym zostają zawieszone.

 W dniu dzisiejszym Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów.

 To jest czas kwarantanny społeczeństwa.

Uczniu,  w dbałości zdrowie swoje i najbliższych – rodziców, rodzeństwa, dziadków, sąsiadów, kolegów

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
  • unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, ,centra handlowe);  nie organizuj spotkań towarzyskich
  • przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole: przeczytaj książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy i będą wspierali uczniów w nauce i mogą przekazywać  materiały do samodzielnej pracy w domu.

Szanowni Państwo, śledźcie bieżące komunikaty – najbardziej wiarygodne  na  dedykowanej stronie rządowej www.gov.pl/koronawirus

Prosimy o monitorowanie swojego stanu zdrowia.  W przypadku podejrzenia o zarażenie wirusem,  należy powiadomić  o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Bezpłatna infolinia NFZ 800 190 590  jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Prosimy o pozostawanie w kontakcie ze szkołą – pytania, potrzeba pomocy,  informowanie o przypadkach zagrożenia zakażenia koronawirusem w najbliższym otoczeniu.

Dbajmy o siebie.

Apeluję o odpowiedzialność.

Małgorzata Staniszewska

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34