Humanistyczne i językowe sukcesy uczniów "Zetki"

Jak co roku marzec, to doskonały czas na przegląd humanistycznych i językowych działań w dolnobrzeskiej „Zetce”.  A ostatnimi czasy wiele się tu dzieje. Uczniowie szkoły, mimo zdalnej nauki, nie odpuszczają i  angażują się w wiele konkursów, olimpiad historycznych, społecznych i językowych. Mimo to, iż nie sposób wymienić wszystkich wspaniałych aktywności młodzieży, warto skupić się na tych, które najbardziej cieszą sukcesami w ostatnim czasie i dają nadzieje, na kolejne triumfy.

Jeszcze pod koniec zeszłego roku odbył się „I Powiatowy Quiz Wiedzy o Stanie Wojennym”, w którym docenione zostały aż dwie nasze uczennice: 
II miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Studenna (2a LO) oraz Weronika Staszczyk (2a LO). Dziewczyny wykazały się szeroką wiedzą na temat historii Polski w XX wieku, szczególnie w okresie początku lat 80.  
W połowie marca odbył się konkurs dla osób zainteresowanych wiedzą o społeczeństwie. I tu kolejne sukcesy naszych uczniów: 
II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w „I Powiatowym Quizie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” zajął uczeń klasy 2T – Jakub Majewski. Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat funkcjonowania władzy samorządowej, szczególnie tej powiatowej. 
Ale to nie koniec…. Uczniowie naszej szkoły sięgnęli wyżyn w konkursie historyczno-plastycznym na wykonanie pracy plastycznej „Konstytucja 3 Maja – 1791 rok”. 
I miejsce wśród szkół ponadpodstawowych zajęła uczennica klasy 2a LO – Dobrosława Madej, a II miejsce Dagmara Grynienko z klasy 1 Te.
W ostatni czwartek odbył się także „Powiatowy Konkurs Historyczny: Konstytucje w historii Polski”.  Zmagania sprawdzały wiedzę uczestników na temat historycznych dokumentów oraz obecnej ustawy zasadniczej. W konkursie tym startowało sześciu uczniów z naszej szkoły. Po trzech z technikum i liceum. Miło nam poinformować, że w tych zmaganiach III miejsce w kategorii klas ponadpodstawowych zajęła Weronika Staszczyk z klasy 2a LO.
Nie sposób też nie wspomnieć o wspaniałym sukcesie Michała Nowaczyka, ucznia klasy 2a LO, który zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym „Duży Poliglota”. Celem zmagań było pogłębienie zainteresowań filologicznych, rozwijanie kompetencji językowych. Michał zmagał się z tekstem konkursowym w języku angielskim i hiszpańskim!
Jak widzicie wiele się ostatnio humanistycznie i językowo w dolnobrzeskiej „Zetce” zadziało. To nie koniec, przed nami trzy miesiące wytężonej pracy, nie tylko na lekcjach, ale także w czasie dodatkowych projektów, czy zmagań konkursowych.
Tymczasem gratulujemy dotychczasowych sukcesów, zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach i życzymy we wszystkim powodzenia!
A.Grochowska

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34