Halowi piłkarze nożni „Zetki” znów zagrali z klasą.

W dolnobrzeskiej hali im. Andrzeja Grubby został rozegrany 9 marca b.r. finał strefy wrocławskiej w halowej piłce nożnej chłopców. W zawodach wystartowało 6 zespołów, zwycięzców z powiatów: milickiego, oleśnickiego, wrocławskiego, średzkiego, wołowskiego i mistrz Wrocławia.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Naszym chłopcom przypadło zmierzyć się z reprezentantami LO w Długołęce i LO w Miliczu. W pierwszym meczu z Długołęką, pomimo przewagi na boisku długo nie mogliśmy zdobyć bramki. Już się wydawało, że mecz zakończy się bezbramkowo, gdy na 53 sekundy przed końcową syreną przepięknym strzałem z ostrego kąta popisał się Filip Kubala. Zwyciężamy 1:0.
W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z reprezentantami LO Milicz. Mecz rozpoczął się dla nas wręcz koncertowo. Szybkie prowadzenie 3:0 w pierwszej połowie trochę nas potem uśpiło. Stracona bramka przed przerwą, póki co nie stwarzała zagrożenia. Dramaturgia zaczęła się pod koniec drugiej połowy, gdzie straciliśmy kilka bramek. Ostatecznie wygrywamy 6:4 i zajmujemy pierwsze miejsce w naszej grupie.
W drugiej grupie wyraźnie wygrywa SMS (Szkoła Mistrzostwa Sportowego) z Wrocławia przed ZSZ z Oleśnicy i PZS 2 ze Środy Śląskiej .
W fazie półfinałowej reprezentanci „Zetki” zmierzyli się z piłkarzami z Oleśnicy. Choć przed meczem wydawało nam się, że będzie to trudny rywal, to boiskowa rzeczywistość nie pozostawiła złudzeń, kto był lepszy. Pewne zwycięstwo 5:2 sprawiło, że meldujemy się w finale zawodów.
Tam czekał już na nas zdecydowany faworyt turnieju - zespół SMS Wrocław, szkoła gdzie codziennie wyczynowo trenują piłkarze nożni. Stracona bramka w 47 sekundzie nie napawała optymizmem i pytaniem stawało się jak wysoko przegramy ten mecz. Druga stracona przez nasz zespół bramka jednak nas nie załamała, gdyż chwilę później bramka kontaktowa Marcela Mila dodała nam animuszu w grze. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem zawodników z Wrocławia – 2:1 ale już wiemy, że nie wolno bać się rywali i można ich nawet pokonać. Niestety przypadkowo stracona bramka samobójcza oddala nam widmo zwycięstwa. Do końca jednak się nie poddajemy i stwarzamy kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki. Z pewnością „majstersztykiem” turnieju mogłaby być bramka Filipa Kubali, który będąc tyłem do bramki, oddał strzał z przewrotki a bramkarz wrocławian koniuszkami palców wybił ją z bramki.
Porażka 1:3 ujmy nie daje a nawet trener SMS z Wrocławia stwierdził, że nie spodziewał się takiego oporu naszego zespołu.
Brawo chłopcy z „Zetki”.
Nasz zespół reprezentowali: Filip Kubala, Kamil Zaguła, Jakub Lewański, Dawid Pluta, Dawid Tomczak, Jakub Płóciennik, Maciej Prządka, Dominik Tarsalewski, Marcel Mil, Aleksander Kolas, Jakub Gawlikowski, Jacek Iskra i Mateusz Polek

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34