Zetkowicze w Krakowie

W dniach 8-10 listopada klasy drugie liceum i technikum przebywały na wycieczce w Krakowie. W pierwszym dniu pobytu zwiedziliśmy Rynek, Sukiennice, Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku oraz Uniwersytet Jagielloński. Wieczorem wybraliśmy się do kawiarni artystycznej "Jama Michalika" na herbatę i pyszne ciasto. Natomiast kolejny dzień był bardziej intensywny. Odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę - groby królów i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się do Muzeum Czartoryskich, gdzie podziwialiśmy słynny obraz "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci czy „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta van Rijna, jak również wiele innych arcydzieł nie tylko z dziennicy malarstwa, ale także rzeźby, rzemiosła, militariów, sztuki użytkowej. Zwiedzanie w tym dniu zakończyliśmy wizytą w podziemiach Krakowa. Ostatni dzień wycieczki przeznaczyliśmy na pobyt w Kościele Mariackim, w którym znajduje się między innymi ołtarz Wita Stwosza.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34