Jak zaszczepić pasję do nauk biologicznych?

Pokazać naukę w praktyce !
Uczniowie klas 1B, 2A, 2B, 3LO i 4LO wraz z panią Joanną Urbańską oraz panią Natalią Dziubyną po raz kolejny odwiedzili Uniwersytet Wrocławski. Tym razem padło na Wydział Nauk Biologicznych. Wszystko za sprawą cudownego wydarzenia jakim jest Noc Biologów.
Wydarzenia rozpoczęliśmy od udziału w zajęciach z zakresu mikrobiologii organizowanych przez MSKN Mikrobiologów. Młodzież uczestniczyła w zajęciach pt. "Niezwykli mieszkańcy wody" oraz "Wodny świat bakterii", na których m.in. wykonali własnoręcznie barwie bakterii metodą Grama oraz zidentyfikowali mikroorganizmy obecne w wodzie !
W kolejnym bloku uczestniczyliśmy w zajęciach z zakresu kryminalistyki ("Owady w postępowaniach kryminalistycznych") oraz biotechnologii ("50 Shades od Green czyli Barwna Biochemia Roślin")! Młodzież pod czujnym okiem pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego wykonywała doświadczenia i oznaczała owady.
To było niezwykle intensywne popołudnie naznaczone pasją do nauki!
Wszystkim prowadzącym zajęcia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34