Jestem Ratownikiem

W dniu 25 lutego zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych kurs "pierwszej pomocy" dla uczniów klas pierwszych. Organizatorem kursu był Adam Łyczko- nauczyciel EDB. Celem było poznanie nowych wytycznych Europejskiej Federacji Resuscytacji dotyczących RKO, ćwiczenia na fantomach (również niemowląt) oraz wykorzystania defibrylatora. Uczniowie przez cztery godziny poznawali zasady postępowania w miejscu wypadku oraz techniki układania poszkodowanego. Przygotowane symulacje pozwoliły wykorzystać umiejętności uczniów w zakresie pierwszej pomocy przy omdleniach, zadławieniach, epilepsji i zawale serca. Zajęcia szkoleniowe przygotował i przeprowadził instruktor Piotr Gajewski z Grupy Ratowniczej "Cichociemni". Wszyscy uczniowie uzyskali "Certyfikat udzielania podstawowej pierwszej pomocy"- Dziękujemy :-)

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34