Dni otwarte w dolnobrzeskiej Zetce

18 kwietnia 2023 roku podwoje szkoły zostały otwarte dla uczniów klas ósmych powiatu wołowskiego. Przyszli absolwenci szkół podstawowych przekroczyli gościnne progi „Zetki”, witani przez uczniów i nauczycieli. Nasi goście mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2023/24 w technikum elektrycznym, chemicznym, ekonomicznym i informatycznym oraz w liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej.
W trakcie spotkanie uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w trakcie której poznali charakterystyczne miejsca w szkole np. gabinet dyrektora, sekretariat czy gabinet medyczny. Inną atrakcją był matematyczno-przyrodniczy escape room, a kody prowadzące do skrzyni z nagrodami ukryto w zadaniach matematycznych, chemicznych i geograficznych.
Uczniowie mogli także obserwować doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem suchego lodu.
Nauczyciele języka angielskiego przygotowali quizy językowe, dzięki którym można było nie tylko sprawdzić swoją znajomość języka, ale także dowiedzieć się czegoś ciekawego o kulturze krajów anglojęzycznych.
Dzięki quizom z ekonomii ósmoklasiści mogli przekonać się, że ekonomia to ważna dziedzina codziennego życia. Uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, dzięki którym odgadywali hasła bądź ukryte kody. Na najlepszych czekały nagrody.
Odbył się także pokaz drukowania w 3D, w czasie którego zaprezentowano proces drukowania obiektów trójwymiarowych. Efektem działań była figurka lwa – maskotki szkoły.
Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia spektaklu opartego na powieści Antoine de Saint-Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Uczniowie klas drugich wcielili się w bohaterów powieści i zabrali widzów w podróż po planetach, na których Mały Książę szukał klucza do przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Jedna ze szkolnych klas zamieniła się w studio telewizyjne, gdzie można było zapoznać się z ideą „Zetka TV” oraz pracą na rzecz promowania szkoły w mediach społecznościowych.
W czasie „drzwi otwartych” szkoły można było zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną, ale zobaczyć jej drugie oblicze, oferujące wydarzenia kulturalne, spotkania naukowe i rozrywkę.
Dziękujemy

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34