Bezpieczeństwo w sieci

W ramach zadań projektu OSE Hero grupa uczniów z klasy IITI wraz z panem Karolem Kubiakiem przygotowała prezentacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Pokazy odbyły się podczas Dni Otwartych szkoły. Uczniowie opowiadali o zagrożeniach psychologicznych takich jak np. bańki informacyjne, fake news, stalking, cyberprzemoc, clickbajty, doxing czy cyfrowy kidnapping. Skoncentrowali się również na zagrożeniach związanych z AI takich jak: Deepfake i Voice Clonnning. Omówiono także rodzaje złośliwego oprogramowania. Uczniowie klas VIII z gminy Brzeg Dolny słuchali z zaciekawieniem, a na końcu napisali prosty test na swoich telefonach komórkowych. Liczymy na to, że poszerzyliśmy ich wiedzę i są teraz bardziej świadomi tego, co może ich spotkać podczas surfowania w sieci.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34